Upozornění pro studenty

Změna ve způsobu odevzdávání závěrečných prací do SIS

 

Rádi bychom Vás upozornili na změny ve způsobu odevzdávání závěrečných prací včetně jejich posudků do SIS. Dle opatření rektora 13/2017 (http://cuni.cz/UK-8092.html) je nyní možné do SIS vkládat soubory týkající se závěrečné práce pouze ve formátech PDF/A-1a nebo PDF/A-2u (výjimkou mohou být přílohy práce), což zaručí čitelnost těchto elektronických dokumentů i v dlouhém časovém horizontu; zároveň jde (bohužel) o formáty, které např. často používaný MS WORD 2007 neumí vytvořit.

 

Doporučení při přípravě a vkládání textů:

Návod na uložení textů v povolených formátech z nejpoužívanějších textových editorů naleznete zde: http://www.cuni.cz/UK-7987.html

Problémy při vkládání textů řešte primárně s Poradnou zřízenou k tomuto účelu ÚVT: https://is.cuni.cz/webapps/index.php?controller=porad2querypublic&action=run&apl=sis&tema=odevzdani_zav_prac

Pokud si přejete zkontrolovat validitu souborů, aniž byste je museli nahrávat do SIS, a zároveň vás zajímají konkrétní chyby, které SIS při kontrole nezobrazuje, můžete pro menší soubory využít online validátor Národního archivu https://digi.nacr.cz/validatorPDF/, pro větší soubory si můžete stáhnout a nainstalovat validační software VeraPdf http://downloads.verapdf.org/dev/verapdf-installer.zip.

 Pokud se vám problém nepodaří vyřešit ani s Poradnou ÚVT, obraťte se na koordinátora odevzdávání závěrečných prací za FF (ondrej.tichy@ff.cuni.cz)